Polecam: FOTOGRAFIA ŚLUBNA i okolicznościowa by slavcic

wtorek, 10 maja 2011

BonnByłem już wcześniej w Bonn, ale nie doceniłem wówczas tego miejsca. Być może ze względu na porę roku, nie byłem w stanie wychwycić wszystkich smaczków i klimatu miasta. Tym razem Bonn na prawdę pozytywnie mnie zaskoczyło. Stąd tyle zdjęć, sporód których nie potrafię wybrać tych, które rzeczywiscie nadają się do pokazania.
Bonn to dawna stolica Niemiec. Po takiej definicji spodziewałem się huczącej metropolii, a tym czasem okazuje się, że Bonn to kameralne, ciche miasteczko, pełne zieleni i parków, scieżek rowerowych, z uroczą starówką i malowniczą promenadą nad Renem. Mieszkańcy korzystają z uroków miasta. Wszędzie widać rowerzystów, rolkarzy i spacerowiczów. Kawiarnie, bary i restauracje wypełnione są gwarną klientelą.
Do ciekawostek Bonn należy piękna katedra Świętych Kasjusza, Florencjusza i Marcina, najstarszy i najważniejszy kościół katolicki w Bonn. Obiekt, który nie ujdzie uwagi żadnego turysty. Na placu obok katedry stoi ikona Bonn, pomnik Ludwika van Bethowena. Niepodal znajduje się Uniwersytet. Okazały budynek z rozleglym trawiastym placem, gdzie mieszkańcy Bonn spędzają weekendy i popołudnia, organizując spotkania towarzyskie, pikniki, mecze piłki nożnej czy inne dowolne formy spędzania wolnego czasu na swieżym powietrzu. Niewątpliwą zaletą usytuowania uniwersytetu jest jego bliskość do rzeki i scieżki spacerowej prowadzącej wzdłuż niej.


Moim zdaniem cały urok Bonn polega na tym, że miasto jest stosunkowo małe, wszędzie jest blisko, wszystkie ciekawe miejsca są w zasięgu pieszym. Polecam tym, którzy nie byli a mają czas i możliwość odwiedzenia Bonn. Warto dla samej atmosfery miasta.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Wspaniałe zdjęcia!Najbardziej do mnie przemawiają te trzy z taką specyficzną słoneczną mgiełką..pierwsze z panem z muchą pod szyją i prowadzący rower.
Jutro jadę zwiedzać Bonn i powyższe zdjęcia to przedsmak tego co spodziewam się tam zobaczyć.
Pozdrawiam....

slavcic pisze...

miłego zwiedzania :-)